نکاتی راجع به شیوه استفاده از زیرساخت ارتباطی شبکه کامپیوتری و اینترنت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

 

۱- دانشجویان محترم می توانند با استفاده از لپ تاپ شخصی، تبلت یا گوشی هوشمند خود در هر یک از ساختمانهای دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان (دانشکده، بیمارستان، ساختمانهای ستادی و سالنهای سمینار) به صورت کابلی یا بی سیم (سرویس Wi-Fi) به شبکه داخلی دانشگاه (اینترانت) متصل شده و از امکانات آن استفاده نمایند.
تذکر مهم: از آنجا که برقراری ارتباط با شبکه داخلی دانشگاه (اینترانت) در خوابگاه ها صرفا از طریق ارتباط Broadband انجام می شود و به دلیل عدم وجود چنین نوع ارتباط در سیستم عامل اندروید (تا زمان تهیه این راهنما) لذا امکان اتصال مستقیم تجهیزاتی که از این سیستم عامل استفاده می کنند به شبکه داخلی دانشگاه (اینترانت) و به دنبال آن استفاده از اینترنت در خوابگاه ها میسر نیست. شاید یک راه حل برای غلبه بر این مشکل، استفاده از نسخه معادل (ویندوزی/لینوکس/مک) نرم افزاری است که روی تبلت یا گوشی همراه نصب شده است. مثلا بجای استفاده از نرم افزار وایبر گوشی اندروید خود ، از نسخه ویندوزی آن که قابلیت نصب روی لپ تاپ دارد استفاده نمائید. راه حل دیگر، نصب نرم افزاری روی تبلت یا گوشی همراه است که بتواند از کارت شبکه وایرلس لپ تاپ استفاده نماید.

 

۲- نام تجهیزات وایرلس دانشکده بدین صورت است:

  • اکسس پوینت زیرزمین:              AMT_AP-1
  • اکسس پوینت های طبقه همکف:  AMT_AP0 و AMT_AP00
  • اکسس پوینت های طبقه اول:       AMT_AP1 و AMT_AP11

 

نامهای دیگری که توسط تجهیزات همراه کاربران شناسائی می شوند مربوط به اکسس پوینتهای ساختمانهای مجاور بوده و در صورت برخورداری از قدرت لازم، قابل استفاده می باشند اما ممکن است پایداری اندکی داشته و مرتبا قطع و وصل شوند.

 

۳- کد رمز اتصال به تجهیزات وایرلس دانشگاه ۱۲۳۸۹۶۵۴ می باشد.

 

۴- جهت استفاده از شبکه اینترنت، علاوه بر اتصال به شبکه داخلی دانشگاه (اینترانت)، نیاز به فعال سازی یک اشتراک VPN روی دستگاه خود خواهید داشت. ایجاد این اشتراک برای کارکنان محترم دانشکده در اختیار مسئول واحد فناوری اطلاعات دانشکده می باشد اما برای دانشجویان محترم، در بدو ورود و حین ثبت نام ایشان بطور خودکار توسط سیستم ساخته شده و با شروع هر ترم در صورت ثبت نام مجدد، تمدید می گردد. فرمت کلی این اکانت به این صورت است که: شناسه کاربری آن با پیشوند -amt شروع شده و در ادامه شماره دانشجوئی می آید. کد ملی دانشجو نیز به عنوان کلمه عبور پیش فرض می باشد که می توان آن را به دلخواه تغییر داد حتی بدون اتصال به اینترنت. (جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به راهنمای استفاده کاربران از سرویسهای شبکه کامپیوتری دانشگاه مراجعه نمائید)

 

۵- اگر با ساخت اتصال نوع VPN در ویندوز مشکل دارید بهتر است این فایل که یک اتصال ساخته شده و آماده VPN هست را دانلود کرده و اجرا کنید.

 

 

مطالب مفید

راهنمای استفاده کاربران از سرویسهای شبکه کامپیوتری دانشگاه (حتما مطالعه بفرمائید)

راهنمای اتصال به شبکه اینترانت و اینترنت دانشگاه با استفاده از تجهیزات بی سیم در سیستم عامل اندروید

دانشکده فن آوریهای نوین علوم پزشکی

 

تماس با ما:

وب سایت: https://amt.mui.ac.ir

ایمیل:   amt@mui.ac.ir

شماره تلفن: ۳۷۹۲۳۸۵۱-۳۱

اصفهان، خیابان هزارجریب، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، دانشکده فناوری های نوین پزشکی

کد پستی: ۸۱۷۴۶۷۳۴۶۱